Často kladené otázky od zákazníkov

V tejto sekcii nájdete často kladené otázky od našich zákazníkov:

- Ako si vybrať zdravotnú pomôcku?

Zdravotnícka pomôcka musí zodpovedať zdravotnému stavu pacienta, aby sa tento stav ešte viac nezhoršil.. S výberom Vašej zdravotníckej pomôcky sa preto poraďte s Vašim odborným lekárom, alebo nás môžete kontaktovať.

- Ako si vybaviť  zdravotnú pomôcku?

  1. Platbou v hotovosti. Tento spôsob je najrýchlejší ako získať pomôcku, ale vzhľadom na finančné možnosti ťažko zdravotne postihnutých osôb je najmenej využívaný. Nápomocnú ruku Vám v tomto môžu podať rôzne nadácie alebo sponzori.
     
  2. Druhou možnosťou ako pomôcku získať je na tzv. LEKÁRSKY POUKAZ. Tento lekársky poukaz Vám môže predpísať iba odborný lekár, nikdy nie tzv. všeobecný resp. obvodný lekár. Pre oblasť zdravotníckych pomôcok to môže byť lekár, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť v odbore ortopedická protetika alebo lekár, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Na lekársky poukaz Vám môže byť vydaná pomôcka ktorá je zaradená v zozname plne alebo čiastočne uhrádzaných zdravotníckych pomôcok vydaného ministerstvom zdravotníctva. Každá z týchto pomôcok má pridelený KÓD ZP v tvare napr. L33256. Ak si vyberiete pomôcku z našej ponuky je nutné informovať lekára aký má kód. Tento kód spolu s vašimi údajmi lekár vpíše do lekárskeho poukazu. Takto predpísaný lekársky poukaz je nutné dodať do Vašej zdravotnej poisťovne na schválenie. Zo schváleným lekárskym poukazom potom navštívte našu prevádzku Výdajne ZDRAV-TECH, s.r.o. a pomôcku Vám vydáme. Pokiaľ Vám postihnutie alebo iný faktor neumožňuje navštíviť našu Výdajňu ZP, kontaktujte nás a po dohovore Vám pomôcku bezplatne dodáme. Ak máte otázky ohľadom tohoto spôsobu obdržania pomôcky, alebo nie ste si istý správnosťou kódu ZP neváhajte a kontaktujte nás.
     
  3. Tretím spôsobom ako získať pomôcku je za peňažný príspevok na kompenzáciu zdravotného postihnutia od Okresného Úradu odboru Sociálnych vecí a Rodiny na základe žiadosti o finančný príspevok. Na základe tohto príspevku máte napr. nárok na finančný príspevok na zakúpenie druhého invalidného vozíka a je to pre prípad keď sa Vám vozík ktorý ste obdržali od zdravotnej poisťovne na základe Lekárskeho poukazu pokazí. A vznikne Vám problém s mobilitou. Naša Výdajňa  zdravotníckych pomôcok Vám dokáže tento druhý vozík  postaviť na mieru  Vašej diagnóze alebo prostrediu v ktorom sa  pohybujete (ak Vám prvý vozík  nevyhovuje , nevojdete do  výťahu,  kúpeľne atď.)  a  naviac obdržíte príslušenstvo  k vozíku podľa výberu  (pláštenku, zimný fusak, tašky k vozíku, chrániče rúk, rukavice, špeciálnu sedačku atď.).  Ak sa jedná o elektrický invalidný vozík, tento Vám vieme dodať s rýchlosťou až 12 km/h, dojazdom 50 km, s osvetlením, elektricky výškovo nastaviteľným sedadlom a opierkou chrbta. Samozrejmosťou pre nás je bezplatné nameranie, odskúšanie vozíka a  taktiež jeho  konečné doručenie . 

Peňažný príspevok môžete žiadať i na riešenie bariér v oblasti hygieny alebo transportu v mieste Vášho domova . Pokiaľ máte problém z bariérami vo vašom okolí ako sú schody, kúpeľňa, WC atď.  kontaktuje nás  a náš odborník pre bezbariérovosť Vám rád pomôže vyriešiť  Váš problém či už schodolezom, plošinou , výťahom, zdvihákom alebo  iným zariadením.

Ak ste sa rozhodli si zaobstarať  takýto vozík odborne postavený  na  mieru,  alebo vyriešiť bezbariérovosť neváhajte a kontaktujte nás  na uvedených číslach radi Vám pomôžeme , dodáme Vám ŽIADOSTI resp. vysvetlíme splnenie podmienok pre získanie príspevku.

- Ako si môžem zdravotnú pomôcku objednať?

Zdravotnícku pomôcku si môžete u nás objednať či už nákupom cez náš e-shop www.zdravotnickepomocky.eu, telefonicky (0911 333 455), alebo prostredníctvom e-mailu.

- Robí Vaša spoločnosť servis zdravotníckych pomôcok?

V našom servisnom centre spoločnosti Jozef Hankócy - Stellatour zabezpečujeme záručný, pozáručný servis, opravy a úpravy zdravotníckych pomôcok od výrobcov Vermeiren a Moretti.

- Aká je užitková doba u zdravotníckych pomôcok a kedy mám nárok na ďalšiu zdravotnícku pomôcku?

Nárok na novú zdravotnícku pomôcku máte po uplynutí užitkovej doby(alebo sa vydávajú jednorazovo) určenej ministerstvom zdravotníctva.
* na mechanický invalidný vozík máte nárok raz za 5 rokov
* na elektrický invalidný vozík máte nárok raz za 7 rokov
* na príslušenstvo k invalidnému vozíku :
- sedačky antidekubitné penové - raz za 1 rok
- sedačky gelové a pneumatické - raz za 2 roky
* na detský invalidný kočík a príslušenstvo (abdukčný klin, fixačný pás,...) máte nárok raz za 3 roky
* na chodúle a chodítka (G-aparát, Rolátor) máte nárok raz za 5 rokov
* na zdvihák máte nárok raz za 10 rokov
* na elektrické polohovacie lôžko máte nárok raz za 10 rokov
* toaletné stoličky, vozíky a ich príslušenstvo sa vydávajú jednorazovo
* na trojkolesový vozík (bicykel) máte nárok jednorazovo, avšak ak je užívateľom dieťa u ktorého sú zásadné antropometrické zmeny je možné predpísať druhý trojkolesový vozík
* pomôcky uľahčujúce osobnú hygienu - zvyšovače WC, stoličky a toaletné kreslá sa vydávajú jednorazovo
* na antidekubitný matrac s kompresorom máte nárok raz za 5 rokov
* na antidekubitný matrac s tvarovou pamäťou máte nárok raz za 5 rokov
* fyzioterapické prístroje medzi ktoré patrí napríklad chirurgická odsávačka sa vydávajú jednorazovo - na prílušenstvo ako sú filtre máte nárok na 2 ks za mesiac, na katétre máte nárok na 60 ks za mesiac.
 

Zdravotnícke pomôcky Stellatour 2014-2015
počítadlo zdravotnickepomocky.eu
Vytvoril Fajnprezent