Ako si vybaviť zdravotnícku pomocku

Zdravotnícke pomôcky z našej ponuky môžete získať tromi spôsobmi:

  1. Platbou v hotovosti. Tento spôsob je najrýchlejší ako získať pomôcku, ale vzhľadom na finančné možnosti ťažko zdravotne postihnutých osôb je najmenej využívaný. Nápomocnú ruku Vám v tomto môžu podať rôzne nadácie alebo sponzori.
     
  2. Druhou možnosťou ako pomôcku získať je na tzv. LEKÁRSKY POUKAZ. Tento lekársky poukaz Vám môže predpísať iba odborný lekár, nikdy nie tzv. všeobecný resp. obvodný lekár. Pre oblasť zdravotníckych pomôcok to môže byť lekár, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť v odbore ortopedická protetika alebo lekár, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Na lekársky poukaz Vám môže byť vydaná pomôcka ktorá je zaradená v zozname plne alebo čiastočne uhrádzaných zdravotníckych pomôcok vydaného ministerstvom zdravotníctva. Každá z týchto pomôcok má pridelený KÓD ZP v tvare napr. L33256. Ak si vyberiete pomôcku z našej ponuky je nutné informovať lekára aký má kód. Tento kód spolu s vašimi údajmi lekár vpíše do lekárskeho poukazu. Takto predpísaný lekársky poukaz je nutné dodať do Vašej zdravotnej poisťovne na schválenie. Zo schváleným lekárskym poukazom potom navštívte našu prevádzku Výdajne a pomôcku Vám vydáme. Pokiaľ Vám postihnutie alebo iný faktor neumožňuje navštíviť našu Výdajňu ZP, kontaktujte nás a po dohovore Vám pomôcku bezplatne dodáme. Ak máte otázky ohľadom tohoto spôsobu obdržania pomôcky, alebo nie ste si istý správnosťou kódu ZP neváhajte a kontaktujte nás.
     
  3. Tretím spôsobom ako získať pomôcku je za peňažný príspevok na konpenzáciu zdravotného postihnutia od Okresného Úradu odboru Sociálnych vecí a Rodiny na základe žiadosti o finančný príspevok. Na základe tohto príspevku máte napr. nárok na finančný príspevok na zakúpenie druhého invalidného vozíka a je to pre prípad keď sa Vám vozík ktorý ste obdržali od zdravotnej poisťovne na základe Lekárskeho poukazu pokazí. A vznikne Vám problém s mobilitou. Naša Výdajňa  zdravotníckych pomôcok Vám dokáže tento druhý vozík  postaviť na mieru  Vašej diagnóze alebo prostrediu v ktorom sa  pohybujete (ak Vám prvý vozík  nevyhovuje , nevojdete do  výťahu,  kúpeľne atď.)  a  naviac obdržíte príslušenstvo  k vozíku podľa výberu  (pláštenku, zimný fusak, tašky k vozíku, chrániče rúk, rukavice, špeciálnu sedačku atď.).  Ak sa jedná o elektrický invalidný vozík, tento Vám vieme dodať s rýchlosťou až 12 km/h, dojazdom 50 km, s osvetlením, elektricky výškovo nastaviteľným sedadlom a opierkou chrbta. Samozrejmosťou pre nás je bezplatné nameranie, odskúšanie vozíka a  taktiež jeho  konečné doručenie . 

Peňažný príspevok môžete žiadať i na riešenie bariér v oblasti hygieny alebo transportu v mieste Vášho domova . Pokiaľ máte problém z bariérami vo vašom okolí ako sú schody, kúpeľňa, WC atď.  kontaktuje nás  a náš odborník pre bezbariérovosť Vám rád pomôže vyriešiť  Váš problém či už schodolezom, plošinou , výťahom, zdvihákom alebo  iným zariadením.

Ak ste sa rozhodli si zaobstarať  takýto vozík odborne postavený  na  mieru,  alebo vyriešiť bezbariérovosť neváhajte a kontaktujte nás  na uvedených číslach radi Vám pomôžeme , dodáme Vám ŽIADOSTI resp. vysvetlíme splnenie podmienok pre získanie príspevku.

 

 

Zdravotnícke pomôcky Stellatour 2014-2015
počítadlo zdravotnickepomocky.eu
Vytvoril Fajnprezent