Bezbariérové riešenia

Bezbariérové zariadenia renomovaných rakúskych a nemeckých výrobcov.

Ak potrebujete u vás doma vyriešiť problém s bariérami v oblasti hygieny či transportu (schody, kúpeľňa, WC a pod.), kontaktujte nás. Náš odborník pre bezbariérovosť vám poskytne odborné poradenstvo a navrhne riešenie. Spolu s vami vyberie vhodný schodolez, plošinu, výťah, zdvihák či iné zariadenie.

Zdvíhacie zariadenia

Systém stropného zdvíhacieho zariadenie HOYER je komplexným riešením presunu pacienta z lôžka na invalidný vozík, alebo z invalidného vozíka do vane, bez nutnosti použitia fyzickej námahy zo strany ošetrujúcej osoby. Zdvihák môže byť vybavený elektrickým alebo mechanickým pojazdom. Zdvíhacie zariadenie tvorí zdvíhacia jednotka napájaná akumulátorom a vodiace koľajnice. Súbor priamych koľajníc, výhybiek a križovatiek umožňuje „nakoľajnicovať“ bytovú jednotku tak, že pacienta je možné presúvať po všetkých miestnostiach domu či bytu. Koľajnice sú ukotvené v strope mechanickými alebo chemickými kotvami, čím je presun pacienta v maximálnej miere bezpečný.

Samozrejmosťou je profesionálna montáž s osvedčením pre montáž, rekonštrukciu a údržbu vyhradených technických zariadení – zdvíhacích.

Na toto zariadenie je možné čerpať príspevok z ÚPSVaR až do výšky 95 % z celkovej ceny zariadenia.

stropné zdvíhacie zariadenie ksp italia

Schodisková plošina

Šikmá schodisková plošina GTL umožňuje ZŤP osobe prekonať najväčšiu bariéru – schody. Je možné ju inštalovať v interiéri aj exteriéri. Prednosťou plošín GTL je ich precízne rakúske spracovanie, použité kvalitné materiály a využitie spoľahlivej elektroniky. Nosná časť je z nerezovej ocele a môže byť využitá ako zábradlie. Samotná plošina môže byť povrchovo upravená farbou RAL podľa vášho výberu. Ochrana užívateľa a ostatných osôb je zabezpečená 20 ks vypínacích čidiel. Rýchlosť plošiny je automaticky riadená v závislosti od sklonu stúpania a uhla lomu zákruty. Plynulý nábeh a dojazd plošiny je samozrejmosťou. Plošinu je možné ovládať z viacerých nezávislých bodov alebo priamo z plošiny.

Samozrejmosťou je profesionálna montáž s osvedčením pre montáž, rekonštrukciu a údržbu vyhradených technických zariadení – zdvíhacích.

Cena schodiskovej plošiny sa odvíja od dĺžky vodiacej koľajnice, rozmeru plošiny, vybavenia a príslušenstva. Finančný príspevok až do výšky 95 % ceny môžete žiadať od Okresného úradu sociálnych vecí a rodiny. Neváhajte nás kontaktovať na tel. čísle 0917 301 176 alebo emailom na info@zdravotnickepomocky.eu.

Pásový schodolez

Schodolez TR-09 zabezpečí optimálnu prepravu osôb, pripútaných na invalidný vozík hore a dolu schodmi. Výhodou pásového schodolezu oproti kolečkovému je, že doprovodná osoba nemusí udržiavať rovnováhu, čím je tento model veľmi bezpečný a komfortný pre obsluhu. Schodolez je napájaný nabíjateľným akumulátorom. Prednosťami modelu TR-09 je nastaviteľná opierka hlavy, automatický drive-roll set pre jednoduchú manipuláciu so schodolezom po rovine, bezpečnostné kolieska, ktoré umožňujú prekonávať schody so sklonom až do 40°, ergonomické rukoväte s plynulou reguláciou rýchlosti pojazdu a v neposlednom rade jeho rozložiteľnosť, čím je ho možné previesť i v kufri malého auta. Vďaka štátnym príspevkom je schodolez cenovo dostupnou pomôckou pre hendikepovaných.

Finančný príspevok na kúpu zdravotnej pomôcky môžete získať od Okresného úradu odboru Sociálnych vecí a rodiny.

Stellatour dodáva a montuje bezbariérové zariadenia renomovaných rakúskych a nemeckých výrobcov. Všetky vaše otázky súvisiace s týmito pomôckami vám radi zodpovieme na našich telefónnych číslach.