Financovanie

Pomôžeme vám s financovaním zdravotníckej pomôcky

Zdravotnícka pomôcka musí zodpovedať zdravotnému stavu pacienta, aby sa tento stav ešte viac nezhoršil. S výberom vašej zdravotníckej pomôcky sa preto poraďte s vašim odborným lekárom, alebo môžete kontaktovať nás.

3 spôsoby, ako si vybavíte zdravotnú pomôcku.

null

Na lekársky poukaz

Lekársky poukaz vám môže predpísať iba odborný lekár, nikdy nie tzv. všeobecný resp. obvodný lekár. Pre oblasť zdravotníckych pomôcok to môže byť lekár, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť v odbore ortopedická protetika alebo lekár, ktorý poskytuje zdravotnú starostlivosť v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia.

Na lekársky poukaz vám môže byť vydaná pomôcka, ktorá je zaradená v zozname plne alebo čiastočne uhrádzaných zdravotníckych pomôcok vydaného ministerstvom zdravotníctva. Každá z týchto pomôcok má pridelený KÓD ZP v tvare napr. L33256. Ak si vyberiete pomôcku z našej ponuky, je nutné informovať lekára, aký má kód. Tento kód spolu s vašimi údajmi lekár vpíše do lekárskeho poukazu. Takto predpísaný lekársky poukaz je nutné dodať do vašej zdravotnej poisťovne na schválenie. So schváleným lekárskym poukazom potom navštívte našu prevádzku Výdajne ZDRAV-TECH, s.r.o. a pomôcku vám vydáme.

Pokiaľ vám postihnutie alebo iný faktor neumožňuje navštíviť našu Výdajňu ZP, kontaktujte nás a po dohovore vám pomôcku bezplatne dodáme. Ak máte otázky ohľadom tohoto spôsobu obdržania pomôcky alebo si nie ste istý správnosťou kódu ZP, neváhajte a kontaktujte nás.

Postup pri vybavení je nasledovný:

null

Vyberte si pomôcku

Vyberte si zdravotnícku pomôcku a opíšte si príslušný kód.
null

Informujte lekára

Lekár vám vyplní kód pomôcky a vaše údaje do lekárskeho poukazu.
null

Odovzdajte poukaz

Predpísaný lekársky poukaz dodajte do vašej zdravotnej poisťovne.
null

Vyzdvihnite si pomôcku

So schváleným lekárskym poukazom potom navštívte našu prevádzku.
null

Peňažným príspevkom na kompenzáciu zdravotného postihnutia od Okresného Úradu odboru Sociálnych vecí a Rodiny

Druhým spôsobom ako získať pomôcku je peňažný príspevok na kompenzáciu zdravotného postihnutia od Okresného úradu odboru sociálnych vecí a rodiny na základe žiadosti o finančný príspevok.

Na základe tohto príspevku máte napr. nárok na finančný príspevok na zakúpenie druhého invalidného vozíka. Je to pre prípad keď sa Vám vozík, ktorý ste obdržali od zdravotnej poisťovne na základe Lekárskeho poukazu pokazí a vznikne vám problém s mobilitou.

Naša výdajňa zdravotníckych pomôcok Vám dokáže tento druhý vozík postaviť na mieru vašej diagnóze alebo prostrediu, v ktorom sa pohybujete (ak vám prvý vozík nevyhovuje , nevojdete do výťahu, kúpeľne atď.) a naviac obdržíte príslušenstvo k vozíku podľa výberu (pláštenku, zimný fusak, tašky k vozíku, chrániče rúk, rukavice, špeciálnu sedačku atď.). Ak sa jedná o elektrický invalidný vozík, tento vám vieme dodať s rýchlosťou až 12 km/h, dojazdom 50 km, osvetlením, elektricky výškovo nastaviteľným sedadlom a opierkou chrbta.

Samozrejmosťou pre nás je bezplatné nameranie, odskúšanie vozíka a taktiež jeho konečné doručenie.

Postup pri vybavení je nasledovný:

null

Vyberte si pomôcku

Vyberte si potrebnú zdravotnícku pomôcku a kontaktujte nás.
null

Vystavíme predfaktúru

Predfaktúru platnú 30 dní potrebujete pri vašej žiadosti o príspevok.
null

Žiadosť o príspevok

Podáte ho na príslušný okresný úrad sociálnych vecí a rodiny.
null

Pomôcku vám dodáme

Po schválení príspevku vám zdravotnícku pomôcku dovezieme.
Dokumenty na stiahnutie

Ak ste sa rozhodli si zaobstarať takýto odborne postavený vozík na mieru, alebo vyriešiť bezbariérovosť, neváhajte a kontaktujte nás. Radi vám pomôžeme a vysvetlíme splnenie podmienok pre získanie príspevku.

null

Platbou v hotovosti

Tento spôsob je najrýchlejší ako získať pomôcku, ale vzhľadom na finančné možnosti ťažko zdravotne postihnutých osôb je najmenej využívaný. Nápomocnú ruku vám v tomto môžu podať rôzne nadácie alebo sponzori.

Peňažný príspevok žiadajte aj na riešenie bariér v oblasti hygieny alebo transportu v mieste vášho domova.

Pokiaľ máte problém s bariérami vo vašom okolí ako sú schody, kúpeľňa, WC atď., kontaktuje nás. Náš odborník pre bezbariérovosť vám rád pomôže vyriešiť problém či už schodolezom, plošinou, výťahom, zdvihákom alebo iným zariadením.